DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ POWYŻEJ 499 PLN.

JAK PRAĆ PRODUKTY ENGEL?

JAK PRAĆ PRODUKTY ENGEL?

JAK PRAĆ PRODUKTY ENGEL?

Wszystkie produkty wytwarzane są przy użyciu w 100% ekologicznych metod i nie mają chemicznego wykończenia. Nigdy nie używane są barwniki, które mogłyby stanowić zagrożenie dla zdrowia lub wykończeń tekstylnych, które mogłyby powodować podrażnienia skóry lub szkodzić środowisku podczas lub po przetworzeniu. Nie zezwalają na to surowe kryteria produkcyjne, które muszą być spełnione, aby uzyskać certyfikaty IVN BEST lub GOTS.

Zatem nie trzeba prać produktów marki Engel przed pierwszym założeniem. Po procesie dziania tkaniny są prane, aby po pierwsze wypłukać nadmiar pozostałości barwnika, a po drugie usunąć oleje i ewentualny zabrudzenia.

Zasadniczo zalecamy, aby prać tkaniny wełniane i wełniano-jedwabne tak rzadko, jak to możliwe. Wełna regeneruje się samoistnie w powietrzu bogatym w tlen, dlatego można ją po prostu dobrze wietrzyć.

Pranie

Program do prania wełny lub pranie ręczne. Jeśli pierzesz ręcznie, po prostu przepłucz ubranie letnią wodą. Unikaj szorowania, tarcia lub wykręcania. Używaj naturalnego detergentu, przeznaczonego specjalnie do wełny (wartość ph niższa niż 7). Nigdy nie używaj płynu zmiękczającego. Jeśli to możliwe, nie używaj detergentów zawierających wybielacze optyczne, ponieważ kolory mogą wyblaknąć lub ulec zmianie. Poza tym środki wybielające, które osadzają się na włóknach, mogą mieć szkodliwy wpływ w kontakcie ze skórą. Ponadto nie ulegają one łatwo biodegradacji. Łagodny detergent jest lepszy zarówno dla skóry i środowiska.

Pranie w pralce

Prać „na zimno”  lub w temperaturze do 30 stopni w programie do prania wełny. Dzięki temu włókna wełny pozostaną miękkie, elastyczne i chłonne. Nigdy nie używaj delikatnego cyklu, to nie to samo co cykl przeznaczony do prania tkanin wełnianych.

Wirowanie

Tylko niskie obroty! Zalecamy maksymalnie 400 obrotów na minutę.

Suszenie

Delikatnie wyciśnij produkt w ręcznik, następnie ostrożnie wyciągnij z powrotem do swojej formy. Należy suszyć produkt leżący na ręczniku. Ważne: nie suszyć na kaloryferze ani w suszarce bębnowej.

Masz wątpliwości? Sprawdź instrukcję prania lub metkę, aby dowiedzieć się, czy zalecane jest pranie ręczne czy w pralce.

Warto wiedzieć: otrzymałeś specjalny produkt naturalny. Aby cieszyć się nim jak najdłużej, wymaga on również specjalnego traktowania. Produkty Engel lubią być od czasu do czasu szczotkowane miękką szczotką do kłaczków. Niektóre mechacenie lub kłaczki są normalnym zachowaniem naturalnego produktu wełnianego, więc regularne szczotkowanie pomaga je usunąć.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl