DARMOWA DOSTAWA DO DOMU OD 349 PLN.

Szukaj produktów

KSIĄŻKA "W MOIM BRZUCHU MIESZKA JAKIEŚ ZWIERZĄTKO" GRZEGORZ KASDEPKE

23.00 zł

Czas dostawy: 1-2 dni robocze

"Wesoła książeczka opowiada historię dziewczynki, która słysząc dźwięki wydobywające się z jej brzucha, nabrała przekonania, że mieszka w nim jakieś zwierzątko. Autor usłyszał tę zabawną anegdotkę na spotkaniu autorskim od mamy pewnej kilkulatki i uznał, że to fantastyczny pomysł na książkę."

~

"Mała dziewczynka, słysząc jak burczy jej w brzuchu, oznajmia swojej rodzinie, że zamieszkało w nim jakieś zwierzątko. Niestety, nikt nie bierze jej słów na poważnie. Ani mama, ani tata, ani brat. Okazują jej uprzejme i rozbawione zainteresowanie, ale zdecydowanie jej nie wierzą. Nawet dziadkowie kwitują tę nowinę pobłażliwym uśmiechem. Dziewczynka zastanawia się, jakim zwierzątkiem może być jej lokator i powoli poznaje jego zwyczaje. Okazuje się, że zwierzątko lubi jeść dokładnie to, co ona i nie przepada za tymi samymi rzeczami (np. nie lubi mleka z kożuchem, czyli nie może być kotkiem). Gdy chwali się nowiną w przedszkolu, wierzy jej tylko jeden kolega. We dwoje zaczynają zastanawiać się, jak zwierzątko znalazło się w brzuchu i czy za bardzo nie urośnie. A potem akcja rozgrywa się błyskawicznie - dziewczynka na wszelki wypadek nic nie je, zwierzątko się wścieka, zostaje nakarmione, milknie, ucieka do kaloryfera, a potem do ubikacji, by na koniec wylądować w brzuchu jej starszego brata. Dziewczynka prosi go, by zajął się jej zwierzątkiem i postanawia napisać urocze ogłoszenie (zajrzyjcie do ostatniego zdjęcia)."

~

"Ta zabawna, z życia wzięta historia zauroczyła mojego trzylatka tak samo, jak kilka lat wcześniej jego starszego brata. Jest niebanalna i zdecydowanie warta poznania. Polecamy gorąco!"

~

"Ps. Tylko nie zapomnijcie wytłumaczyć swoim trzylatkom, że w ich brzuchach nie ma żadnego zwierzaka, gdyż z książeczki wcale to nie wynika:)"

Recenzja:
@bliskieczytanie

Autor: Grzegorz Kasdepke, ilustracje Tomek Kozłowski
Wiek: 3+
Liczba stron: 40
Format:
15 cm x 20 cm
Okładka:
twarda

***

WYDAWNICTWO DWIE SIOSTRY
Wydawnictwo powstałe w 2006 roku, specjalizujące się w literaturze dziecięcej i młodzieżowej. Jak sami opisują: „przypominamy czytelnikom klasyczne tytuły literatury dziecięcej i prace mistrzów polskiej grafiki książkowej, a jednocześnie promujemy młodych, utalentowanych autorów i ilustratorów”. Celem wydawnictwa jest promocja książek pięknych, mądrych i pomysłowych.

PSST... Chcesz wiedzieć przed wszystkimi?

Dołącz do naszego newslettera i odkrywaj najnowsze oferty jako pierwszy!

Powiadom mnie o dostępności produktu ✰

Wybierz swój wariant i podaj adres e-mail, a my poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się ponownie w sprzedaży.