02.04 NIEDZIELA HANDLOWA | ZAPRASZAMY 11:00-16:00

KSIĄŻKA „PRZEDSZKOLE IMIENIA BARBARY WIEWIÓRKI” RAFAŁ WITEK , ALEKSANDRA FABIA

Dostępność: brak towaru
Cena: 39,90 zł 39.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do listy

Opis

„Fantastyczna książka dla przedszkolaków! Ciepła, mądra, klimatyczna! Przy zapowiedziach tylko na chwilę przyciągnęła moją uwagę i biję się w pierś, bo okazała się prawdziwą perełką, którą koniecznie muszę Wam pokazać. Tym bardziej, że nie jest to krótka historyjka na pięciominutowe czytanie, a blisko 100 stron wspaniałej opowieści o niezwykłym przedszkolu, w którym wszyscy są ważni i równi.

~

Przedszkole imienia Barbary Wiewiórki to miejsce, do którego chodzą zarówno dzieci, jak i małe zwierzaki. Główna bohaterka - pięcioletnia Malina, ma w swojej grupie nie tylko „ludzkich” przyjaciół, ale także Szczeniaka, Królika, Kociaka, Fretkę i Dzięcioła. Ich pani to marzenie każdego rodzica o osobie, która troszczy się o ich dziecko, kiedy oni są w pracy. Na co dzień pokazuje dzieciom, że chociaż każde z nich jest inne, to wszyscy są równie ważni. Że każde z nich zasługuje na to, by mieć pełne brzuszki (i serca); by być przytulanym (jeśli ma na to ochotę) i by rozwijać skrzydła (dosłownie i w przenośni). To przedszkole, w którym dzieci robią to, w czym są najlepsze, nie na zasadzie zawodów czy wyścigu, a prezentacji. Miejsce, w którym szkoda czasu na kłótnie, czy plotki. Gdzie „inny” oznacza wyjątkowy. W Przedszkolu imienia Barbary Wiewiórki dzieci uczą się, jak ważne (ale i fajne) jest mycie rąk i szacunek do wody. Że kropla wody jest skarbem. A do zabawy wystarczy odrobina wyobraźni. Tam wszystko jest możliwe i wszyscy są tam mile widziani.

~

Jestem zachwycona kojącym i niezwykle mądrym tekstem. Jest przystępny, wspaniale dostosowany do wieku dzieci w wieku przedszkolnym. Do tego książkę wzbogacono o piękne, utrzymane w jesiennej tonacji ilustracje. A dla osób z talentem muzycznym na końcu książki zostały umieszczone nuty do piosenki przedszkolaków. Całość na 6+!”.

Recenzja: @bliskieczytanie

Autor: Witek Rafał, Aleksandra Fabia
Wiek: 4+
Liczba stron: 96
Format: 20 cm X 24,5 cm x 15 cm
Data premiery: 07.10.2020

***
WYDAWNICTWO BAJKA

Bajka to koncept byłych redaktorów naczelnych Świerszczyka i Misia – czasopism, na których wychowały się trzy pokolenia Polaków. Wydawnictwo specjalizuje się w polskiej literaturze dziecięcej z najwyższej półki. Bajki z Bajki to książki znakomicie napisane, pięknie ilustrowane i bardzo starannie wydane. Dopracowane redakcyjnie i wydrukowane z wykorzystaniem najlepszych materiałów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl