DARMOWA DOSTAWA DO DOMU OD 349 PLN.

Szukaj produktów

KSIĄŻKA "FALE" CLARE HELEN WELSH

37.99 zł

Czas dostawy: 1-2 dni robocze

"Najwspanialszym towarzyszem zabaw rudowłosej bohaterki jest jej Dziadzio. Na plaży, gdzie są we troje, razem z mamą dziewczynki, wspólnie z Dziadziem obserwują morskie fale, budują zamki z piasku i zbierają muszelki. Dziewczynka z rozbrajającą, dziecięcą naturalnością opowiada o tym, że Dziadziowi czasami wszystko się myli. Że jej mamusia mówi, że na pewno jest mu z tego powodu bardzo przykro. I że ona się z tym zgadza, bo pamięta uczcie, gdy w przedszkolu zapomniała, jak się wiąże sznurowadła i pani musiała jej pomóc. Kolejne karty tej książeczki to właśnie takie dowody empatii. Dziewczynka mówi o tym, że stara się pamiętać, że Dziadzio na pewno się boi, gdy zapomina o ważnych rzeczach; po czym przypomina własny lęk, gdy zapomniała, gdzie zakopała misia. Martwi się, co będzie, jeśli kiedyś Dziadzio zapomni o niej, ale mimo to wie, że bardzo ją kocha. I póki może bawi się z dziadkiem, szuka rozgwiazd, skacze po kałużach... Bo wie od mamy, że „wspomnienia Dziadzia są jak fale. Czasem bliskie, wyraźne i żywiołowe. Kiedy indziej odległe i obce”. Ale to wciąż jej Dziadzio, który uśmiecha się najszerzej ze wszystkich w kolejce po lody i tańczy z nią wśród napływających fal."

~

"Ileż ta książeczka ma w sobie czułości i empatii. Jak mądre daje wskazówki. I jak wspaniale pokazuje ważną rolę rodzica w budowaniu relacji dziecka z chorym dziadkiem. Dużo oczekiwałam od tej pozycji, ale okazała się jeszcze piękniejsza, niż się spodziewałam. Zdecydowanie warta polecenia. I te ilustracje."

Recenzja: @bliskieczytanie
 
Autor: Clare Helen Welsh, Ashling Lindsay
Wiek: 3-5 lat
Liczba stron: 32
Format: 25.1 cm x 28.4 cm
Okładka: twarda
Data premiery: 06.05.2020

***
WYDAWNICTWO WILGA

Wydawnictwo Wilga wydaje książki dla dzieci i młodzieży, które doceniają nie tylko czytelnicy, ale i eksperci od literatury. Bogata oferta wydawnicza odpowiada na potrzeby dzieci od pierwszych dni życia do wczesnych lat szkolnych. Wydawnictwo należy do Grupy Wydawniczej Foksal.

PSST... Chcesz wiedzieć przed wszystkimi?

Dołącz do naszego newslettera i odkrywaj najnowsze oferty jako pierwszy!

Powiadom mnie o dostępności produktu ✰

Wybierz swój wariant i podaj adres e-mail, a my poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się ponownie w sprzedaży.