DARMOWA DOSTAWA DLA ZAMÓWIEŃ POWYŻEJ 499 PLN.

GRA STRATEGICZNA WIN WIN WINTER LONDJI

Dostępność: brak towaru
Cena: 169,00 zł 169.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do listy

Opis

Gra, która uczy prostej matematyki, rozwija świadomość przestrzenną, definiuje strategie osiągania celów i pomaga zarządzać emocjami. Polega na podróżowaniu po planszy i opracowaniu strategii działań dla maksymalnie 4 graczy. Wiewiórka, której uda się przynieść najwięcej żołędzi do swojej norki, jest zwycięzcą.

Liczba graczy: maksymalnie 4 osoby
Wiek: 7Y+
Cel: bądź graczem, który uzbiera najwięcej żołędzi do swojej dziupli, przed końcem gry
Gra zawiera: 1 plansza do gry, 8 drewnianych wiewiórek: 2 żółte, 2 czerwone, 2 niebieskie i 2 zielone, 24 żetony z żołędziami, 1 kostka do gry
Producent: Hiszpania

ZASADY GRY:

PEWNEGO RAZU... w lesie pełnym wiewiórek rozpoczyna się zbieranie zapasów na zimę. Pogoda sprawia, że ostatnie żołędzie spadają z drzew i wiewiórki mają bardzo dużo pracy…

ZANIM ZACZNIESZ
Przygotuj planszę do gry. W przypadku grania przez 2 osoby należy użyć planszy w wersji B (mniejsza). Każdy z graczy wybiera kolor swoich wiewiórek, a następnie oby dwie wiewiórki umieszcza na polu startowym w odpowiednim kolorze. Należy również umieść po trzy żetony z żołędziami na każdym z dębów (to drzewa, które nie mają w sobie dziupli).

GRA
Plansza przedstawia ścieżkę, którą poruszają się wszystkie wiewiórki w tym samym kierunku. Na planszy znajdują się trzy rodzaje pól po których poruszają się wiewiórki: zwykłe pola, pola startowe (wejście do dziupli w kolorze wiewiórki) i pole z żołędziem (pod każdym z dębów). Gracze na zmianę poruszają się rzucając kostką.

Gracz, który rzuca kostką decyduje, którą z jego dwóch wiewiórek się poruszy. Jeśli wiewiórka, która się rusza na planszy niesie żołędzie jest to dla niej duże obciążenie i dlatego porusza się wolniej po planszy. W takim przypadku od liczby wyrzuconych oczek na kostce należy odjąć liczbę żołędzi, które niesie wiewiórka (np. wyrzucona na kostce liczba oczek 5 a wiewiórka niesie 2 żołędzie to porusza się o 3 pola).

Przy każdym ruchu wiewiórka musi przejść chociaż o jedno pole. Gracz może zostawić jeden z żołędzi na planszy, aby przejść o kolejne pole. Taki pozostawiony żołądź może zabrać inna wiewiórka, która stanie na tym polu.

ZASADY
- Pola z żołędziem: kiedy wiewiórka zatrzyma się na polu z żołędziem, może zerwać żołądź z drzewa, jeśli jakiś został. Żołądź musi być umieszczony pod wiewiórką i od tej pory wiewiórka porusza się z żołędziem pod sobą. To powoduje, że przemieszcza się wolniej.
Jeśli stajesz na polu z żołędziem i jest tam też inna wiewiórka niosąca żołędzie, to możesz wziąć żołądź z drzewa lub zabrać go wiewiórce innego gracza.

- Zabranie żołędzia: jeśli na polu na którym stajesz jest już inna wiewiórka niosąca żołędzie, możesz zabrać jeden z jej żołędzi, jeśli chcesz. Po zabraniu ponownie rzuć kostką, aby uciec.

- Dwie wiewiórki na tym samym polu: na tym samym polu mogą się zatrzymać tylko dwie wiewiórki. Możesz przeskoczyć przez pole zajmowane przez dwie wiewiórki, ale nie możesz na nim zostać. Jeśli nie masz innego wyjścia, możesz ponownie rzucić kostką.

- Kiedy twoja wiewiórka mija własne drzewo, musisz zatrzymać się na polu startowym (wejście do Twojej dziupli) i zostawić wszystkie żołędzie, które ze sobą niesiesz. Wiewiórka może kontynuować ruch w następnej turze. Jeśli wiewiórka nie ma żołędzi, może przejść obok drzewa bez zatrzymywania się.

- 9 oczek na kostce: za każdym razem, gdy gracz wyrzuci 9 oczek, z drzew spada żołądź. Gracz, który rzucił kostką, wybiera żołądź z dowolnego drzewa i umieszcza go na polu tuż przed lub tuż za żołędziowym polem wybranego drzewa. Żołędzia nie można umieścić na polu zajmowanym już przez jedną lub dwie wiewiórki. Jeśli nie ma dostępnych pól, żołądź jest usuwany z gry.

KONIEC GRY
Gra kończy się, gdy na drzewach nie ma już żołędzi: nadeszła zima i czas policzyć zebrane żołędzie. Liczą się tylko żołędzie, które były bezpiecznie przechowywane we własnej dziupli. Rodzina dwóch wiewiórek, która zbierze najwięcej żołędzi, wygrywa grę.

***
LONDJI
Te wyjątkowe zabawki i akcesoria dla dzieci, powstają w Barcelonie od 2004 roku. Łączą w sobie świat sztuki, gier i świetnej zabawy. Stawiają na innowacyjne, oryginalne i bezpieczne zabawki, które skłaniają dzieci do myślenia i przeżywania najlepszych chwil razem. Powstają z wielką starannością i przy użyciu najlepszych materiałów, szanując warunki pracy i naszą planetę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl